Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy

Symbol oferty: 5449800/111
Państwo: Włochy
Region: Lazio
Miasto: Rzym
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: Oferta objazdowa, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny, no conv :, Wielkanoc
Touroperator: musisz się zalogować
Wyżywienie: śniadanie
Zakwaterowanie: Hotel
Wyposażenie:
    Brak informacji
świadczenia:
Cena zawiera - przelot samolotem - opłaty i podatki lotniskowe - bagaż podręczny - 4 noclegi w hotelu 3* w pokojach 2-os. - 4 śniadania - opiekę polskojęzycznego pilota/przedstawiciela biura - podstawowe ubezpieczenie KL, NW, bagaż Cena nie zawiera - Orientacyjnego kosztu uczestnictwa w programie ramowym, na który należy przeznaczyć dodatkowo ok. 85 - 115 euro/osoba. Kwota ta obejmuje: transfery z/na lotnisko, opłatę za podatek turystyczny, bilety wstępów do zwiedzanych atrakcji, bilety komunikacji miejskiej i/lub podmiejskiej podczas realizacji programu zwiedzania oraz usługi lokalnych przewodników. - Kosztu bagażu głównego (rejestrowego). - Kosztu wycieczek fakultatywnych i atrakcji pozaprogramowych.
Cena podstawowa:
ubezpieczenie NW, KL, pokój 2-osobowy typu A, pakiet wg świadczeń, przelot na trasie Rzym - Warszawa, przelot na trasie Warszawa - Rzym
Ramowy program wyjazdu:
1 dzień:
Odprawa na lotnisku i przelot do Rzymu - stolicy Włoch. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny lub początek zwiedzania w zależności od godzin przylotu.

2 - 3 dzień:
Kolejne dwa dni to czas na poznanie atmosfery miasta oraz jego najważniejszych miejsc:
- Amfiteatr Flawiuszów - znany powszechnie jako Colosseum - symbol Wiecznego Miasta, jeden z cudów świata starożytnego, który szczególnie polecamy odwiedzić w Wielki Piątek podczas Drogi Krzyżowej.
- Wielkosobotnia uroczysta Msza w Bazylice Santa Maria Maggiore - uroczystość adoracji Jezusa Chrystusa, połączona z niesamowitą oprawą muzyczną z udziałem chórów i solistów.
- Plac i Bazylika św. Piotra, grób św. Jana Pawła II, gdzie proponujemy udać się w Niedzielę Wielkanocną na uroczystą Mszę z orędziem ''Urbi et orbi'' papieża Franciszka.
- Łuk Konstantyna - niezwykłej urody zabytek powstały dla uczczenia zwycięstwa Konstantyna Wielkiego nad Maksencjuszem. Stał się wzorem dla późniejszych łuków tryumfalnych.
- Plac Wenecki - leżący u podnóża Kapitolu, z Pałacem Weneckim i olbrzymim marmurowym Ołtarzem Ojczyzny.
- Fontanna di Trevi - jedna z najpiękniejszych i najbardziej imponujących budowli wodnych we Włoszech.
- Panteon - świątynia wszystkich bogów starożytnego Rzymu - zachowana w swym pierwotnym kształcie do dzisiaj
- Piazza Navona - plac powstały na ruinach starożytnego stadionu, z fontanną Czterech Rzek i idealnym w proporcjach kościołem Borrominiego.
- Schody Hiszpańskie - znane z pokazów mody i festiwali kwiatów, prowadzą do barokowego kościoła Świętej Trójcy.
- Piazza del Popolo - z górującym egipskim obeliskiem i dwoma niemal identycznymi kościołami. Powyżej placu, z parku Borghese roztacza się piękna panorama miasta
- Zamek i most św. Anioła - kryjący tajemnice historii i cudu uratowania Rzymu przed zarazą.
- Spacer po ulicach Awentynu i Zatybrza - miasto pustoszeje i staje się wyjątkowo wygodne do długich wędrówek. Zatybrze przyciąga atmosferą ludowego Rzymu, Awentyn surowością świątyń i bogatych willi.
- Wyspa Tyberyjska - jedyna w Rzymie, przypominająca okręt, niewielka wysepka, gdzie złożone są relikwie św. Wojciecha.
- Bocca Della Verita - Usta Prawdy - starożytny maszkaron, który był wyrocznią prawdomówności i jest nią - dla turystów - do dziś.

Opcjonalnie zachęcamy do skorzystania z ciekawych atrakcji pozaprogramowych (w zależności od czasu wolnego):
-Piknik na Zielonej Trawce - czyli, mała pascha, to typowy dzień w Poniedziałek Wielkanocny. Parki rzymskie wypełniają się rodzinami, zapachem grilla i pragnieniem wiecznego relaksu. Polecamy szczególnie park Parco degli Acquedotti, gdzie można zobaczyć starożytne akwedukty oraz zorganizować sobie doskonały piknik.
- Rejs statkiem po Tybrze (20 euro/os.)
- Spektakl w Teatro dell' Opera lub w Teatrze Narodowym (od 40 euro/os.)

4 dzień:
Proponujemy jako dzień wolny, który można przeznaczyć na zakupy w znanych butikach, lokalne atrakcje lub udział w wycieczce fakultatywnej (organizowane przy min. 10 os.):

- Tivoli - Castel Gandolfo.
Podczas tej wycieczki chcielibyśmy zaprosić Państwa do przeuroczo położonego miasta Tivoli, otoczonego z trzech stron górami, krainy wodospadów i przepięknych ogrodów oraz Castel Gandolfo, w którym znajduje się letnia rezydencja Papieża oraz zaprojektowany przez Berniniego Kościół św. Tomasza i gdzie ze wzgórza, na które udamy się spacerkiem zobaczyć będziemy mogli przepiękny widok na położone w dawnym kraterze wulkanu Jezioro Albano. Cena wycieczki ok. 55 euro/osoba + bilety wstępów.

- Neapol - Pompeje.
Podczas tej wycieczki pokażemy Państwu Neapol - stolicę południowych Włoch wraz z jego architektonicznymi symbolami miasta - Castel Nuovo, Piazza del Plebiscito i Pałacem Królewskim oraz Pompeje - miasto, które podczas wybuchu Wezuwiusza w 79 r. zostało przykryte kilkumetrową warstwą popiołów wulkanicznych wraz z jego wykopaliskami m.in. antyczne Forum, Bazylikę i Świątynię Apollina, ruiny amfiteatru, ozdobione pięknymi freskami i mozaikami domy mieszkalne oraz termy miejskie. Cena wycieczki ok. 70 euro/osoba + bilety wstępów

5 dzień:
Wykwaterowanie z hotelu, czas wolny lub dalsze zwiedzanie uzależnione od godzin wylotu, transfer na lotnisko, przelot do Polski.
Zakwaterowanie:
Zakwaterowanie podstawowe:
Hotele 3* położone w pobliżu środków komunikacji miejskiej w odległości kilku przystanków do największych atrakcji Rzymu. Wszystkie hotele oferują wygodnie urządzone pokoje 2 osobowe (z możliwością dostawki) z łazienkami, TV i telefonem.
Wyżywienie - śniadania kontynentalne.

Zakwaterowanie opcjonalne (na zapytanie):
Hotele 4* i 5* dla osób, które wyjątkowo cenią sobie komfort i wysoki standard noclegu. Położone blisko komunikacji miejskiej w niedalekiej odległości od największych atrakcji Rzymu. Wszystkie hotele oferują wygodnie, dobrze wyposażone i zadbane pokoje 2 osobowe (z możliwością dostawki) z łazienkami, TV, telefonem.
Wyżywienie: śniadania bufet.

Dopłata hotele 4* - dopłata: +850zł/os.
Dopłata hotele 5* - dopłata: +1.650zł/os.
Przelot samolotem - ważne informacje:
LIMITY BAGAŻU:
Bagaż podręczny - wliczony jest w cenę podstawową wyjazdu. Jego rozmiar i waga uzależnione są od linii lotniczej, którą będzie odbywał się przelot.
- WIZZAIR - bagaż podręczny, wymiary: 42x32x25cm, waga: nie jest określona
- RYANAIR - bagaż podręczny, wymiary: 55x40x20cm, waga: do 10 kg

Bagaż główny (rejestrowany) - nie jest wliczony w cenę podstawową wyjazdu. Opcjonalnie można go dokupić dla wszystkich lub tylko wybranych podróżujących osób, w zależności od linii lotniczej.
- WIZZAIR - bagaż główny do 32kg
- RYANAIR - bagaż główny do 15kg

ODPRAWA ON-LINE:
W związku z wprowadzeniem przez linie lotnicze Ryanair oraz Wizzair obowiązkowej odprawy on-line i wysokimi karami związanymi z brakiem karty pokładowej, bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na dokładne wypełnienie formularza rezerwacyjnego. Dotyczy to w szczególności pełnego nazwiska (zgodnego z dokumentem podróży), daty urodzenia, obywatelstwa oraz numeru i pełnej daty ważności dokumentu, z którym będą Państwo podróżować.
Inforamcje dodatkowe:
- Spotkanie z pilotem nastąpi na lotnisku w Polsce lub po przylocie w Rzymie.
- Transfery z/na lotnisko są realizowane busem/autokarem lub komunikacją miejską i/lub podmiejską w zależności od wielkości grupy natomiast przejazdy podczas zwiedzania komunikacją miejską i/lub podmiejską.
- Pierwszy i ostatni dzień w zależności od godzin przelotu może być dniem zwiedzania.
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
- Pilot nie oprowadza wewnątrz obiektów.
- W przypadku wylotu z Rzymu w godzinach porannych zamiast śniadania może być wydany pakiet śniadaniowy.
- Linia lotnicza i godziny przelotów mogą ulec zmianie.
- Aktualne godziny wylotów i zbiórki klient zobowiązany jest potwierdzić w swoim biurze podróży na 2 dni przed wylotem.
- -SINGLE” - bez dopłaty, przy dokwaterowaniu do pokoju 2 lub 3 osobowego (opcja na zapytanie).


Atrakcje:
Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy Rzym Włochy
Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy Rzym Włochy
Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy Rzym Włochy
Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy Rzym Włochy
Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy Rzym Włochy
Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy Rzym Włochy
Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy Rzym Włochy
Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy Rzym Włochy
Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy Rzym Włochy
Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy Rzym Włochy
Wielkanoc w Rzymie - oferta samolotowa, wylot z Warszawy Rzym Włochy
CENNIK
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby miejsca
od:2018-03-22 do:2018-03-26 5 katalogowa A 1640 PLN zamów
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.